Scores: E1 Rise of the Ninja

Division 4 RaceTo-2 (5-man) Finals

WildDivision 4 1ScoreWinsMarginPointsTime
1 Vancouver Fracture Pt 1 2:54 2 1 2 2 5:59
Pt 23:05
Pt 3X
Score 2-0
2 Gorilla Warfare Black Pt 1 L 0 0 -2 0 0:00
Pt 2L
Pt 3X
Score 0-2
3 BTA Pt 1 2:35 2 1 2 2 6:14
Pt 23:39
Pt 3X
Score 2-0
4 Northwest Rogue Pt 1 L 0 0 -2 0 0:00
Pt 2L
Pt 3X
Score 0-2

Division 5 RaceTo-2 (5-man) Finals

WildDivision 5 1ScoreWinsMarginPointsTime
1 Westcoast Clutch Pt 1 L 2 1 1 2 4:18
Pt 21:34
Pt 32:44
Score 2-1
2 DBS Factory Pt 1 4:08 0 0 -1 1 4:08
Pt 2L
Pt 3L
Score 1-2
3 All Mixed UP Black AMU Pt 1 3:30 2 1 2 2 6:27
Pt 22:57
Pt 3X
Score 2-0
4 All Mixed Up Gold AMU Pt 1 L 0 0 -2 0 0:00
Pt 2L
Pt 3X
Score 0-2

Division 4 RaceTo-2 (5-man) Semi-Finals

WildDivision 4 1ScoreWinsMarginPointsTime
1 Vancouver Fracture Pt 1 1:28 2 1 1 2 4:19
Pt 2L
Pt 32:51
Score 2-1
3 Northwest Rogue Pt 1 L 0 0 -1 1 2:56
Pt 22:56
Pt 3L
Score 1-2
2 Gorilla Warfare Black Pt 1 3:55 2 1 2 2 7:47
Pt 23:52
Pt 3X
Score 2-0
4 BTA Pt 1 L 0 0 -2 0 0:00
Pt 2L
Pt 3X
Score 0-2

Division 5 RaceTo-2 (5-man) Semi-Finals

WildDivision 5 1ScoreWinsMarginPointsTime
1 DBS Factory Pt 1 3:16 2 1 2 2 6:34
Pt 23:18
Pt 3X
Score 2-0
3 All Mixed UP Black AMU Pt 1 L 0 0 -2 0 0:00
Pt 2L
Pt 3X
Score 0-2
2 Westcoast Clutch Pt 1 2:46 2 1 1 2 5:32
Pt 2L
Pt 32:46
Score 2-1
4 All Mixed Up Gold AMU Pt 1 L 0 0 -1 1 0:58
Pt 20:58
Pt 3L
Score 1-2

Division 4 RaceTo-2 (5-man) Quarter-Finals

WildDivision 4 1ScoreWinsMarginPointsTime
1 Vancouver Fracture Pt 1 2:30 2 1 2 2 6:03
Pt 23:33
Pt 3X
Score 2-0
4 Guns 4 Hire Pt 1 L 0 0 -2 0 0:00
Pt 2L
Pt 3X
Score 0-2
2 BTA Pt 1 4:15 2 1 1 2 7:48
Pt 2L
Pt 33:33
Score 2-1
3 BC Blaze Pt 1 L 0 0 -1 1 2:59
Pt 22:59
Pt 3L
Score 1-2

Division 5 RaceTo-2 (5-man) Quarter-Finals

WildDivision 5 1ScoreWinsMarginPointsTime
1 DBS Factory Pt 1 3:13 2 1 2 2 6:13
Pt 23:00
Pt 3X
Score 2-0
4 BTA Butchers Pt 1 L 0 0 -2 0 0:00
Pt 2L
Pt 3X
Score 0-2
2 All Mixed Up Gold AMU Pt 1 L 2 1 1 2 5:57
Pt 22:34
Pt 33:23
Score 2-1
3 SDS Pt 1 1:42 0 0 -1 1 1:42
Pt 2L
Pt 3L
Score 1-2

Division 4 RaceTo-2 (5-man) Prelims 11 teams, 6 teams advance

Division 4 1234ScoreWinsMarginPointsTime
1. Gorilla Warfare Black Pt 1 3:33 3:21 3:19 3:02 8 4 6 8 27:36
Pt 23:50 3:50 L L
Pt 3X X 2:56 3:45
Score 2-0 2-0 2-1 2-1
2. Northwest Rogue Pt 1 L 2:23 2:56 L 7 3 4 7 15:48
Pt 23:21 T 0:57 0:49
Pt 33:37 L X 1:45
Score 2-1 1-1 2-0 2-1
3. Vancouver Fracture Pt 1 3:48 3:32 L 3:01 6 3 4 7 22:09
Pt 23:01 3:30 2:22 L
Pt 3X X 2:55 L
Score 2-0 2-0 2-1 1-2
4. BTA Pt 1 3:17 4:01 3:26 4:06 6 3 3 7 25:03
Pt 23:21 L L L
Pt 3X 3:35 L 3:17
Score 2-0 2-1 1-2 2-1
5. BC Blaze Pt 1 3:00 L 2:48 4:09 4 2 0 5 16:04
Pt 2L L L 3:10
Pt 3L X 2:57 X
Score 1-2 0-2 2-1 2-0
6. Guns 4 Hire Pt 1 L 2:38 3:26 3:20 4 2 0 5 13:36
Pt 2L 1:51 L L
Pt 3X X L 2:21
Score 0-2 2-0 1-2 2-1
7. Tacoma Fight Club Pt 1 3:16 L L L 3 1 0 5 14:18
Pt 22:39 T 2:44 3:18
Pt 3X 2:21 L L
Score 2-0 1-1 1-2 1-2
8. Torment Pt 1 L 2:02 L L 2 1 -2 4 11:07
Pt 2L 2:45 3:55 2:25
Pt 3X X L L
Score 0-2 2-0 1-2 1-2
9. Super Best Friends Pt 1 L L L L 2 1 -4 3 10:14
Pt 2L 3:01 3:17 L
Pt 3X L 3:56 X
Score 0-2 1-2 2-1 0-2
10. South Sound Reign Gold Pt 1 L L L 1:31 2 1 -4 2 3:50
Pt 2L L L 2:19
Pt 3X X X X
Score 0-2 0-2 0-2 2-0
11. Cartel Pro Choice Pt 1 L L L L 0 0 -7 1 2:24
Pt 2L L 2:24 L
Pt 3X X L X
Score 0-2 0-2 1-2 0-2

Division 5 RaceTo-2 (5-man) Prelims 13 teams, 6 teams advance

Division 5 1234ScoreWinsMarginPointsTime
1. Westcoast Clutch Pt 1 3:45 0:10 3:10 3:20 8 4 7 8 24:02
Pt 23:10 3:41 L 3:35
Pt 3X X 3:11 X
Score 2-0 2-0 2-1 2-0
2. All Mixed UP Black AMU Pt 1 4:08 L 3:41 4:10 6 3 4 7 27:22
Pt 23:33 4:22 3:22 L
Pt 3X L X 4:06
Score 2-0 1-2 2-0 2-1
3. DBS Factory Pt 1 3:31 L L 3:34 6 3 4 7 25:20
Pt 23:26 3:18 3:41 3:50
Pt 3X 4:00 L X
Score 2-0 2-1 1-2 2-0
4. All Mixed Up Gold AMU Pt 1 3:21 L 3:53 2:30 6 3 3 6 18:10
Pt 2L L 2:15 3:31
Pt 32:40 X X X
Score 2-1 0-2 2-0 2-0
5. SDS Pt 1 3:31 L L 3:01 6 3 3 6 16:35
Pt 21:00 L 2:21 2:47
Pt 3X X 3:55 X
Score 2-0 0-2 2-1 2-0
6. BTA Butchers Pt 1 3:49 3:36 2:54 L 4 2 1 5 17:40
Pt 23:40 3:41 L L
Pt 3X X L X
Score 2-0 2-0 1-2 0-2
7. North West Karnage Pt 1 L 2:59 2:12 L 4 2 1 5 15:16
Pt 2L 3:21 3:33 3:11
Pt 3X X X L
Score 0-2 2-0 2-0 1-2
8. NW Dogs Black Pt 1 L 3:21 L 2:21 4 2 0 5 15:07
Pt 23:15 2:26 L L
Pt 3L X X 3:44
Score 1-2 2-0 0-2 2-1
9. South Sound Reign Black Pt 1 L 2:43 2:35 L 4 2 -1 4 10:53
Pt 2L L 3:31 L
Pt 3X 2:04 X X
Score 0-2 2-1 2-0 0-2
10. Surge Pt 1 L L 1:10 L 2 1 -3 4 11:15
Pt 24:01 L L 3:00
Pt 33:04 X L L
Score 2-1 0-2 1-2 1-2
11. Sinners Pt 1 L 2:54 L L 2 1 -4 2 6:39
Pt 2L 3:45 L L
Pt 3X X X X
Score 0-2 2-0 0-2 0-2
12. Phantoms Pt 1 2:11 L L L 0 0 -7 1 2:11
Pt 2L L L L
Pt 3L X X X
Score 1-2 0-2 0-2 0-2
13. Fallen Legion Pt 1 L L L L 0 0 -8 0 0:00
Pt 2L L L L
Pt 3X X X X
Score 0-2 0-2 0-2 0-2